Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: sırayla kopyalama

Yeni Üye

sırayla kopyalama

Kurumda bilgisayarlarımız ağ yapılanması içinde. Server da X: klasörünün altında 001, 002, 003, şeklinde klasörler (300 adet), onların her birinin altında PDB00001, PDB00002, PDB00003 şeklinde klasörler (100 adet), onlarında altında 250 MB ile 8000 MB boyutlarında olmak üzere jpeg ve tifler (birden çok) yer almaktadır. Excelde A kolonuna toplamı 30000 civarında olan PDB00001 klasörlerinden 200-300 adedinin isimlerini girip buldurup içindekileri makinamın bir klasörüne kopyalamak istiyorum. Aslında eklediğim dosya ile yapıyorum. Ancak her seferinde excel başlık çubuğunda “yanıt vermiyor” diyor. Sanırım dosya boyutlarının büyüklüğü ve üst üste kopyalama yapmak istemesinden dolayı tıkanıyor. Yardım istediğim konu, bulduğu her bir klasörün içindekileri kopyalarken bir kopyalama bitmeden ikinci bir klasörün kopyalamasına geçmemesi. Ben süre ile aşmaya çalıştım ama çok ilkel geldi. Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni Üye
    Yetkim olmadığı için dosya ekleyemedim. Soruyu şöyle kısaltıyım. 8 GB lık 10 adet dosyayı makro ile kopyalarken döngüyü kopyalamalar bittikçe çalıştırmanın yolu var mı. Her kopyalama bittikçe ikinciye geçsin. Şimdiden teşekkürler.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)